Off-TopicJakie nastepne auto?

Rozmowy na luzie
Regulamin forum
Awatar użytkownika
Dawids
Forumowicz
imie: Dawid
Silnik: Z19DTH
Województwo: Dolnośląskie

Re: Jakie nastepne auto?

Postautor: Dawids » 10 sty 2017, o 20:43

Latest post of the previous page:

Ja współczuje tylko silnika....

Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz
imie: Łukasz
Silnik: Z13DTH
Wyposażenie: Edition
KM: 270/400
Województwo: Mazowieckie

Postautor: WPLOCK » 12 sty 2017, o 02:53

GTC turbo pisze:Kolego współczuję Ci tego golfa... A ta DSG rozsypie sie przy takich mocach to dyche wywalisz na sama skrzynie... Bezawaryjnosci ( w co watpie ) ;)
Aaa i pamietaj tylko o zacierajacej sie pompie olejowej... Dostepna tylko w ASO za jedyne... Ponad 4tysie... Sypiacy sie rozrzad i pochlaniane hektolitry oleju... Choc mam nadzieje ze Tobie to sie nie przytrafi ;)

kto bogatemu zabroni :) ważne ze takim golfem popijając kawę wciagam Twojego LERA jak wiejskiego kadetta podczas gdy Ty wachlujesz ręką jak hondziarz :D
masz podejscie jak Janusz tuningu :) moze Ty sie kierowales ceną kupujac Opla ale ja kupileem opla i teraz GTi bo mi sie podobaja :)
nie ma dla mnie czegos takiego jak zly czy wadliwy silnik jest tylko silnik w dobrym stanie albo złym... jak narazie sobie chwalę... a jak sie zepsuje to naprawie i tyle w temacie.

a co do wyposazenia ... to jedyne co mnie zawsze draznilo w GTI to ta krata :D i dzieki bogu jej nie ma ;p

moze i bym wolał 3d... ale 5d wyglada znacznie lepiej niz w astrze h...a o ile wieksza funkcjonalnosc :)

auto mialo byc do wszystkiego i uwazam ze takie jest :)

Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz

Postautor: WPLOCK » 12 sty 2017, o 02:56

Dawids pisze:Ja współczuje tylko silnika....

darujmy sobie panowie :) w sumie czego tu sie spodziewalem :D

ale nie załuje za cholere tej zmiany... przesiasc sie z oplowskiego diesla do tego Golfa to jak zmienic Poloneza na Passata ;)

do konca nie wykluczałem OPC ale przejechalem sie i tym i tym.... i razem z kolega stwierdzilismy ze golf to jakby klasa wyzej...

Awatar użytkownika
Nakashi
Klubowicz
imie: Mariusz
Silnik: Z20LEL
Wyposażenie: Sport
GG: 3280128
Województwo: Opolskie

Postautor: Nakashi » 12 sty 2017, o 05:10

Fajny wybór, jak się bawić to się bawić.
Jakbym miał patrzeć na to, co się w mojej astrze spi*rdoliło i ile kasy musiałem w nią wpakować, żeby przemieszczać się z punktu A do punktu B to... Na pewno nikomu bym nie polecił 2.0T, m.in dzięki skrzyni :lol: Tak jak mówisz, jak chcesz się pobawić to nie patrzy się na to, czy "silnik wadliwy". Wszystko do zrobienia. Kwestia nerwów i chęci. Tylko ta stal... Sleeper w luj :D

Awatar użytkownika
majuch11
Klubowicz
imie: Mateusz
Silnik: Z20LEL
Wyposażenie: Cosmo
KM: 170
Województwo: Wielkopolskie
Kontaktowanie:

Postautor: majuch11 » 12 sty 2017, o 09:37

Ale ogólnie masz dziwne podejście, że jak jeździłeś Astrą to fajnie fajnie, wsiadłeś do golfa to już ciśniesz :D
No chociaż nieźle najechali na twojego golfa z drugiej strony. Wszystko kwestia gustu, bo patrząc jak wyglądała twoja astra to golf wygląda.. właścwie nie wygląda :D Ale to jak pisałem kwestia gustu, chociaż pewnie też go porobisz pod siebie.
Życzę ci żeby ci się dobrze tym latało i tyle, nie ma sensu współczuć :D

GTC turbo
Forumowicz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 200
Województwo: Lubuskie

Postautor: GTC turbo » 12 sty 2017, o 10:32

WPLOCK pisze:
GTC turbo pisze:Kolego współczuję Ci tego golfa... A ta DSG rozsypie sie przy takich mocach to dyche wywalisz na sama skrzynie... Bezawaryjnosci ( w co watpie ) ;)
Aaa i pamietaj tylko o zacierajacej sie pompie olejowej... Dostepna tylko w ASO za jedyne... Ponad 4tysie... Sypiacy sie rozrzad i pochlaniane hektolitry oleju... Choc mam nadzieje ze Tobie to sie nie przytrafi ;)

kto bogatemu zabroni :) ważne ze takim golfem popijając kawę wciagam Twojego LERA jak wiejskiego kadetta podczas gdy Ty wachlujesz ręką jak hondziarz :D
masz podejscie jak Janusz tuningu :) moze Ty sie kierowales ceną kupujac Opla ale ja kupileem opla i teraz GTi bo mi sie podobaja :)
nie ma dla mnie czegos takiego jak zly czy wadliwy silnik jest tylko silnik w dobrym stanie albo złym... jak narazie sobie chwalę... a jak sie zepsuje to naprawie i tyle w temacie.

a co do wyposazenia ... to jedyne co mnie zawsze draznilo w GTI to ta krata :D i dzieki bogu jej nie ma ;p

moze i bym wolał 3d... ale 5d wyglada znacznie lepiej niz w astrze h...a o ile wieksza funkcjonalnosc :)

auto mialo byc do wszystkiego i uwazam ze takie jest :)

Kolego ale ja nie kwestionuje czy Ty jestes bogaty czy tez nie.... Ja nie cisne Twojego golfa tylko pisze jaki to jest wadliwy... W moim LER-u spierdoli sie tylko skrzynia ( jak sie spierdoli) bo raczej dziadek w NRD juz ja naprawil ale nawet jakby to tylko 2tysie.... Pisze Ci o tej pier**lonej pompie olejowej bo wlasnie wymienialem silnik w passacie b6 z tym silnikiem i w dwóch silnikach pompy zajechane dostepna w ASO za jedyne 5800zl... I nie pisz ze nie ma wadliwych silnikow... Bo rownie dobrze mozna napisac ze skrzynie M32 nie sa wadliwe... A moja gtc kupilem dla zony i nic przy niej nie robilem wyglada tak jak wyjechala z fabryki bo nie jestem gosciem ktory naladuje na auto laminatu i pozniej sie tym jara...
Ale mimo to zycze Ci bezawaryjnosci dobrej zabawy golfem i dla swietego spokoju zwal miske olejowa i sprawdz ta pompe...
Zawsze znajdzie sie szybszy samochod od mojego,Twojego czy innego...
Pozdrawial Ł.

Awatar użytkownika
Dawids
Forumowicz
imie: Dawid
Silnik: Z19DTH
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: Dawids » 12 sty 2017, o 12:01

WPLOCK pisze:
Dawids pisze:Ja współczuje tylko silnika....

darujmy sobie panowie :) w sumie czego tu sie spodziewalem :D

ale nie załuje za cholere tej zmiany... przesiasc sie z oplowskiego diesla do tego Golfa to jak zmienic Poloneza na Passata ;)

do konca nie wykluczałem OPC ale przejechalem sie i tym i tym.... i razem z kolega stwierdzilismy ze golf to jakby klasa wyzej...

Nie kwestionuje Twojej decyzji lecz miałem już do czynienia z tym silnikiem i wiem jaką są jego bolączki :( Skrzynia DSG to też troche nie wypał tak samo jak m32 lecz naprawa tej drugiej trochę tańsza ;)
Wiadomo nie ma co porównywać dyszla do pb turbo, beznynka dużo fajniejsza i wgl ale w tą akurat osobiscie bym sie nie pchał :lol:
Nie wiem jaka jest historia Twojego auta (naprawy) ale życze Ci jak najbardziej bezawaryjności i radochy z jazdy :P

PS. nie szukałes czegos 4x4 ? Moje nastepne auto bedzie miało naped na 4 buty bo nie mam już cierpliwosci do ośki :lol:

Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz

Postautor: WPLOCK » 12 sty 2017, o 21:55

dokladnie panowie... bez spiny... kolega pol roku temu zaryzykowal w TFSI i DSG ... na starcie powymienial wszystko co trzeba i jak narazie odpukac jezdzi i sobie chwali.... jesli auto wczesniej bylo dbane.. ( a mam faktury ) to powinno jezdzic...
auto przed zakupem ogladała znana osobistość i mechanik vagów z wawy. a w poniedzialek oddaje mu na pełen serwis auto. wiec to nie jest tak ze pojechalem i kupilem bo na oko wyglada dobrze.

jezdzilem golfem takim tylko w manualu 330hp jezdzilem cupra 340 (tez manual) i jednak wolę dsg :) jak narazie silnik i skrzynia pracuje jak z salonu... ale pojezdzimy zobaczymy... a co do planów...wiadomo ze AStra byla na gwincie opc pakiecie itp... a tu jest totalna seria...

co do planów to auto do czerwca bedzie wygladało tak

https://www.youtube.com/watch?v=b8bluL0pEFk

a jesli chodzi o moc to bedzie tylko DP + nowy program w compsporcie na 250-270hp
bo jak narazie jest wgrany gotowiec od VTG a osobiscie uwazam ze ta firma to gówno. NM jest za duzo bo juz przy 2,5 tys obrotow jest 370...i trakcji dopiero na 4 biegu mozna szukac przy obecnej pogodzie.
dopiero w 2018 roku bedziemy celowac w 350hp i wtedy napewno cos bedzie trzeba wzmocnic

takze panowie pokój i oby jezdzilo :)

Pucek1902
Forumowicz
imie: Przemek
Silnik: Z19DT
Wyposażenie: Sport
KM: 150+
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Postautor: Pucek1902 » 12 sty 2017, o 22:09

DSG są awaryjne ale jak czasami jadę b6 ojca to najchętniej bym tą skrzynię wsadził do Astry :) Kto nie miał okazji przejechać się autem z tą skrzynią, niech się nie wypowiada bo ta skrzynia pod względem pracy wymiata

Szkoda że golf V, mi się zaczęły podobać golfy dopiero od VII generacji, wcześniej takie nijakie :D

Życzę bezawaryjności :)