Off-TopicJakie nastepne auto?

Rozmowy na luzie
Regulamin forum
Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz
imie: Łukasz
Silnik: Z13DTH
Wyposażenie: Edition
KM: 270/400
Województwo: Mazowieckie

Jakie nastepne auto?

Postautor: WPLOCK » 26 gru 2016, o 02:50

Jako ze wplynela zaliczka za astre powoli mysle nad nastepca(no chyba ze zostane z zaliczka) zaczalem zastanawiac sie nad nastepnym autem.
Gosc zadeklarowal odebrac auto do 20stycznia.
A wracajac do tematu.

Auto do 40tys.
Moc : albo turbo benzyna 180+ albo wolnossace 250+
HB albo sedan.

Posiadam swoje typy ale moze wy macie jakies propozycje, type r nie wchodzi w gre:)
Przedstawione typy bede szukal tylko w max wyposazeniu bo juz nie zamierzam zbyt duzo inwestowac co w obecne auto

1. Seat leon 2 cupra - najlepiej biala no i wizualnie w aucie wymienilbym przedni zderzak na ten MS design a z tylu zderzak z wydechem na srodku. No i moze led tylne swiatla

2. Golf 5 GTI DSG - rowniez bialy a w aucie zrobilbym tylko tylny zderzak z wydechem centralnym na R32 look oraz led z tylu takze

3. tu pewnie was nie zaskocze bo Astra H OPC nurburgring czyli biala - tu uwazam ze zmian nie bedzie bo uwazam ze w tym przypadku nie da sie poprawic oryginalu.

Z moich odczuc bo jezdzilem kazdym z tych aut (na prawym) to najladniejsza moim zdaniem jest cupra i opc ale za to wnetrze najladniejsze i najlepiej wykonane ma golf no i dsg tylko wystepowalo w golfie.
Nie wiem tylko ktore auto najlepiej sie prowadzi?
Co wiecie o dsg to problem czy zaleta? Bo fakt ze golf bedzie najszybszy z tych trzech aut to nie tajemnica bo jednak dsg jest szybsze od reki.
W kazdym z tych trzech aut bedzie docelowo 300+/- 20HP wiec golf bedzie mial przewage dzieki skrzyni. A co z silnikiem? Opc ma najmniejszy potencjal jesli chodzi o tuning a co z wytrzymaloscia? Te 2.0t w golfie i leonie podobno maja spory apetyt na olej?.

350z i subaru wrx po 2003 r raczej odrzucaja z powodu kossztu czesci , spalania oraz awaryjnosci subaru chociaz zawsze marzylem o tych autach. Myslalem tez nad audi a3 z tfsi albo 3.2 ale bryla auta wyglada znosnie tylko w pakiecie RS a na takowe nie bedzie mnie stac:) focus st tez wyglada dobrze tylko w pakiecie rs i znowu mnie na to nie stac:D

Z gory dzieki za podpowiedz bo chetnie dowiem sie co wy sadzicie o tym segmencie i prosze nie komentowac ze tylko opel bo sami jezdzicie oplami.. chcialbym uslyszec opinie osob ktore maja pojecie i kontakt z autami tego typu.

BarteQ
Forumowicz
imie: Bartek
Silnik: Z20LEL
Wyposażenie: Sport
KM: 170

Re: Jakie nastepne auto?

Postautor: BarteQ » 26 gru 2016, o 12:57

Pierwsze silniki 2.0 TFSI czyli te które są w golfie i leonie mają dosyć spory apetyt na olej - producent dopuszcza 0.5 litra na 1000km, i często gęsto te auta mają takie zuzycie, może minimalnie mniejsze. Dopiero bodajże w 2011 roku wyszły jakieś ulepszone i już mniej zużywają oleju. Na codzien pracuję w ASO grupy VAG więc mam styczność z tymi autami.
Jeżeli chodzi o dsg - bardzo dobra skrzynia jeśli przestrzegana jest wymiana oleju w skrzyni co 60 tys km.

GTC turbo
Forumowicz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 200
Województwo: Lubuskie

Postautor: GTC turbo » 26 gru 2016, o 13:16

Kupujac auto z grupy VAG z taka moca musisz sie liczyc z tym ze bedzie pochlanial olej bo umowmy sie nikt nim do kosciola nie jezdzil... Problemy z rozrzadami to tez nie nowosc... Kolejna sprawa dsg super wtedy gdy działa... Jak zacznie sie sypac koszta naprawy zabijaja sama wymiana dwumasy ze sprzeglami to ok 5 tys zl jesli ma to byc 300+ to moim zdaniem tylko 4×4 zeby w pelni wykorzystac ta moc i cieszyc sie z jazdy jak dla mnie jak moc ma byc ponad 300 to 2.0t to jest lipa... Insignia opc pieknie lata i VAG- owskie 4.2 V8 330 KM tez robi robote. Choc ostatnio jechalem a6 z tym silnikiem i insignia poprostu narobila mi wstydu..

Awatar użytkownika
DARKknight_pl
Klubowicz
imie: Piotr
Silnik: Z16LET
KM: astra j 180
Województwo: Podkarpackie

Postautor: DARKknight_pl » 26 gru 2016, o 14:07

BMW e9x 3.0ix :P

Awatar użytkownika
Nakashi
Klubowicz
imie: Mariusz
Silnik: Z20LEL
GG: 3280128
Województwo: Opolskie

Postautor: Nakashi » 26 gru 2016, o 14:24

E60 545i ?
Przykładowa stoi w Elblągu za 39k. Pierwsza która mi się na allegro pokazała.

Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz

Postautor: WPLOCK » 26 gru 2016, o 14:37

545 za duza pojemnosc jak dla mnie... nie da sie zejsc ponizej 15 litrow/100.

E90 330ix stac mnie tylko na bieda edyszyn bez skor xenonu i navi...
40 tys to max budzet z ktorego chcialbym zeby zostalo cos na serwis auta takze bez szalenstw panowie.
Dwoch kolegow ktorzy maja ta cupre i golfa z tymi silnikami nie narzekaja na zyzycie oleju... moze nie chca sie przyznac?
A to ciekawostka... dsg ma tak drogi dwumas?
Audi i 4.2 odrzucam gdyz zadna seria nie wypluje nawet 300hp co by mi nie dawalo spac.

Czekam na kolejne opinie aut ktore wymienilem.

GTC turbo
Forumowicz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 200
Województwo: Lubuskie

Postautor: GTC turbo » 26 gru 2016, o 15:50

Sam dwumas nie jest mega drogi drogi ale masz dwa sprzęgła co podbija koszta... Widziales kiedys kolesia ktory posiada VAG-a i powie ze z jego autem jest cos nie tak??? Bo ja znam ale tylko jednego ktory w swoje b6 wsadzil juz z 7 tys tylko na naprawy...

Awatar użytkownika
WPLOCK
Forumowicz

Postautor: WPLOCK » 26 gru 2016, o 16:26

No to troche dales mi do myslenia... o takie opinie mi chodzilo... w takim razie Cupra i OPC wychodza na prowadzenie... kolejne opinie sa mile widziane.