Off-TopicGdzie najlepiej tankować?

Rozmowy na luzie

Gdzie najlepiej tankować?

Statoil
4
5%
BP
13
16%
Orlen
31
39%
Lotos
7
9%
Shell
16
20%
Lukoil
0
Brak głosów
Bliska
0
Brak głosów
Carrefour, Makro, Auchan itp.
4
5%
Nie ważne jaka, byle najbliżej
2
3%
Inna
2
3%

Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
kbn
Forumowicz
imie: Kuba
Silnik: Z16XER
Wyposażenie: Classic III
KM: 115
Województwo: Śląskie

Gdzie najlepiej tankować?

Postautor: kbn » 2 cze 2016, o 16:27

Cześć,
każdy ma wyrobioną jakąś swoją opinię na temat stacji paliw. Jedni są wierni jednej marce, inni mają kilka preferowanych, a innym nie robi to różnicy i tankują tam gdzie mają najbliżej.

Takiego tematu nie ma, a ja osobiście jestem bardzo ciekawy co Wy myślicie na ten temat.

Co znaczy "najlepiej"? - Tam gdzie jest najlepsza proporcja ceny do jakości. To znaczy, że paliwo jest dobrej jakości (+ jest oszczędne - mniejsze spalanie) i jest w dobrej cenie, dzięki czemu jest największa opłacalność.
P.S. w moim przypadku najbardziej interesuje mnie Pb95, ale oczywiście możecie wypowiadać się również o Dieslu.

Daje w ankiecie możliwość zaznaczenia 2 opcji (lecz można wybrać 1), żeby nikomu nie komplikować podjęcia tej jednej jedynej decyzji i żeby każdy mógł zaznaczyć to co najbardziej poleca, ale w szczególności czekam na Wasze opinie w komentarzach i ciekawą rozmowę na ten temat :)

Awatar użytkownika
DARKknight_pl
Klubowicz
imie: Piotr
Silnik: Z16LET
Wyposażenie: Sport
KM: astra j 180
Województwo: Podkarpackie

Re: Gdzie najlepiej tankować?

Postautor: DARKknight_pl » 2 cze 2016, o 16:50

ja tam tankuje głównie na orlenie... i hot-doga do tego:D

Pucek1902
Forumowicz
imie: Przemek
Silnik: Z19DT
Wyposażenie: Enjoy
KM: 150+
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Postautor: Pucek1902 » 2 cze 2016, o 17:43

Osobiście tankuję na Orlenach i tylko Verve, ponieważ silnik może nie jest nie wiadomo jak pomodzony, ale jednak seria już to nie jest, więc lepiej lać lepsze paliwo moim zdaniem.

Różnica pomiędzy tanią stacją a właśnie np Orlenem jest spora. Kumpel kiedyś swoje auto tankował na właśnie tańszej stacji i miał spalanie stukowe. Namówiłem go żeby zaczął lać na Orlenie i minęło jak ręką odjął.

Awatar użytkownika
BOSS777
Forumowicz
imie: Kamil
Silnik: Z19DTH
Wyposażenie: Cosmo
KM: 150
Województwo: Małopolskie

Postautor: BOSS777 » 3 cze 2016, o 11:19

schell bo mam blisko :)

Awatar użytkownika
kbn
Forumowicz
imie: Kuba
Silnik: Z16XER
Wyposażenie: Classic III
KM: 115
Województwo: Śląskie

Postautor: kbn » 3 cze 2016, o 11:22

A jakie jest wasze zdanie na temat stacji przy supermarketach typu Carrefour, Makro, Auchan?

Pb95 zawsze jest tam najtańsze. Obecnie około 4,35zł, a w Makro z kartą jeszcze 3% zniżki, więc wychodzi 4,22zł za litr benzyny.
W porównaniu z innymi stacjami ~4,60, a 4,20 to duża oszczędność...

Awatar użytkownika
GameMaster
Moderator
imie: Mateusz
Silnik: Z16XEP
KM: 105
GG: 12746629
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: GameMaster » 3 cze 2016, o 19:08

niby oszczędzasz ale potem władujesz w auto jak Ci coś nawali. Kiedyś był taki test stacji paliw na YT gdzie sprawdzali mieszanki paliw z różnych stacji i z tych supermarketowych okazywało się, że były rozcieńczane z wodą... jak poszukasz to pewnie go gdzieś znajdziesz. Ja osobiście tankuje tylko i wyłącznie na Orlenie i jestem zadowolony. Na takich supermarketowych to tankuje tylko kanister do kosiarki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przemekb22
Forumowicz
imie: Przemek
Silnik: Z17DTH
Wyposażenie: Sport
KM: 101
Województwo: Małopolskie

Postautor: przemekb22 » 4 cze 2016, o 11:08

Bardzo dobry temat. Sam kiedyś próbowałem sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka różnica jest w ON, na przykładowo, Lotosie, a jaka np. na stacji prywatnej Crab czy Speed, na których notabene paliwo premium jest w cenie tego zwykłego na stacjach wielkich koncernów. Z moich obserwacji wynika, że z tym paliwem na mniejszych stacjach jest coś nie tak. Zawsze spalam go więcej i choć nie są to jakieś wielkie różnice to jednak są. Jako, że najczęściej tankowałem na Orlenie Vervę i Lotosie ON Dynamic, przyznam, że na tych paliwach jeździ mi się najlepiej i spalanie w obecnym okresie jest regularnie poniżej 6L/100km. Przy tym samym stylu jazdy i pokonywanych odcinkach ropy z Craba spalał mi ponad 6L/100km choć paliwo to jest tańsze o około 25-30gr na litrze, a czasem nawet więcej. W ostatnich dwóch miesiącach jeździłem głównie na ropie z Lotosu ON Dynamic i po kilku tankowaniach auto zrobiło się realnie żwawsze i lepiej reagowało na wciśnięcie gazu. Generalnie lepiej się zbierało. Po zatankowaniu paliwa premium na stacji Speed auto jakby straciło delikatnie ten poprzedni wigor. Obecnie wlany jest zwykły ON z Lotosu, który również jest dobry i mam zamiar teraz dolewać profilaktycznie jakiś uszlachetniacz. I będąc w tym miejscu, co możecie polecić z dodatków do paliwa, które podkręcają jego parametry?

rapmen93
Forumowicz
imie: Patryk
Silnik: Z16XEP
KM: 105
Województwo: Mazowieckie

Postautor: rapmen93 » 4 cze 2016, o 15:54

Ja leję na BP. Drogie paliwa, ale bardzo dobra jakość, nigdy nie miałem problemów. Do tego punkty PAYBACK ;), które naliczam. Na stacji w Pułtusku, gdzie tankuję, mam rabat dla stałych klientów 15 groszy na litrze. Obecnie cena jest 4,55, więc wychodzi 4,40 za litr. Wlewam zwykłą 95, ale raz na jakiś czas lub w przypadku dalszej podróży tankuję 98 Ultimate. Spalanie 6,5/100. Generalnie POLECAM!

Wróć do „Off-Topic”