PowitaniaRegulamin GIEŁDA

W tym miejscu witamy się ze wszystkimi Użytkownikami
Regulamin forum
Nuniek
Moderator
Posty: 883
Rejestracja: 8 lip 2012, o 10:09
imie: Łukasz
Silnik: Z19DTH
Wyposażenie: Sport
KM: 150
GG: 2930411
Województwo: Śląskie

Regulamin GIEŁDA

Postautor: Nuniek » 13 lis 2014, o 10:04

REGULAMIN GIEŁDY z dnia 1.11.2014

1. Ogłoszenia w dziale Giełda mogą dodawać forumowicze i klubowicze AH.

2. Do ogłoszenia bezwzględnie należy dodać:
a) cenę oferowanego produktu
b) dokładny opis produktu
c) zdjęcie produktu (koniecznie real foto! Zdjęcie produktu a nie opakowania)


3. Tematy jak i posty wymagają akceptacji administracji forum. Nie pojawienie się tematu od razu po wysłaniu nie świadczy o jakimkolwiek błędzie na forum. Moderator ma prawo nie akceptować wstawienia tematu bez podania przyczyny. Próby zakładania tematów w innych działach będą karane banami.

4. W dziale Sprzedam mogą być umieszczane jedynie ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów Opel Astra H oraz części, bądź akcesoriów do samochodu Opel Astra H, lub też innych modeli, pod warunkiem ich kompatybilności z modelem Opel Astra H.

5. Jeżeli sprzedawca decyduje się na sprzedaż poprzez Allegro/GG/PW/mail/tel/itp. powinien BEZWZGLĘDNIE zaznaczyć w ogłoszeniu brak rezerwacji !

6. Do oferty można dodać link do aukcji allegro, olx, ebay ect. Jednakże sam link nie jest pełną ofertą i ogłoszenie takie zostanie usunięte, bądź nie zostaną zaakceptowane.

7. Jeden temat założony w dziale Sprzedam może zawierać tylko jeden przedmiot, którego nazwa musi zostać umieszczona w tytule tematu (ogłoszenia niespełniające tego punktu będą natychmiast zamykane, a ich autor zostanie upomniany ostrzeżeniem).

8. Posty starsze niż 30 dni, bez podbijania będą zamykane i umieszczane w koszu.

9. Zabronione jest prowadzenie dyskusji (w szczególności nt. ceny towaru-grozi to usunięciem postu jak i ostrzeżeniem komentującego) - dozwolone są jedynie wypowiedzi dotyczące sprzedawanego przedmiotu oraz wskazujące na niezgodność przedmiotu z jego faktyczną specyfikacją lub przeznaczeniem.

10. Wszelkie przypadki "podkupowania", lub inne sposoby na obejście ustalonej kolejności będą karane ostrzeżeniem.

11. Prawo pierwokupu przysługuje osobie, która jako pierwsza dokonała rezerwacji (w treści postu należy umieścić słowo rezerwuję bądź rezerwacja). Jako rezerwację nie jest uznawane pytanie np. o dodatkowe zdjęcia.

12. Sprzedawany przedmiot musi być własnością danego użytkownika. W przypadku niestosowania się do tego zapisu temat będzie usunięty a użytkownik otrzyma ostrzeżenie.

13. Klub nie ponosi odpowiedzialności za nieuczciwych kontrahentów oraz za transakcje zawierane przez użytkowników forum . Wszelkie transakcje przeprowadzasz na własne ryzyko. W przypadku wątpliwości możesz zapoznać się z opinią sprzedawcy /kupującego poprzez kontakt z administratorem lub moderatorem lub przedstawicielem regionu lub w dziale Opinie dot. sprzedających i kupujących
Dla pewności zawarcia transakcji polecamy sprzedaż/kupno poprzez zewnętrzny portal aukcyjny lub odbiór osobisty.

14. Kupujący jest zobowiązany podjąć decyzję zakupu zarezerwowanego przedmiotu w ciągu 24 godzin, w przeciwnym wypadku prawo kupna przechodzi na następną osobę w kolejce (w szczególnych przypadkach np. brak kontaktu ze sprzedającym, czas ten może ulec wydłużeniu).

15. Ogłoszenie można "podbijać" najwcześniej po upływie 7 dni od daty poprzedniego posta. Dotyczy to również pisania "postów pod postem" i zmiany ceny, które pozwolą by temat był pierwszy w dziale. Łamanie tego punktu będzie bezwzględnie nagradzane ostrzeżeniem.

16. Jeśli dana osoba zainteresowana kupnem sprzedawanego przedmiotu, po wcześniejszej rezerwacji, rezygnuje z kupna, tę informację należy również napisać w odpowiednim temacie sprzedawanego przedmiotu. . Po sprzedaży przedmiotu uprasza się autora o umieszczenie odpowiedniej informacji w danym temacie.

17. Wprowadzony został całkowity zakaz umieszczania ogłoszeń "Orientacyjnych", tj. takich w których sprzedający nie jest pewny sprzedaży swojego towaru, chce tylko zobaczyć jakie będzie nim zainteresowanie i ewentualnie jaką cenę osiągnie.

18. Próba obejścia, któregokolwiek z punktów regulaminu - zwłaszcza pkt. 15 poprzez kasowanie tematu (bądź ostatniego posta w celu ponownego podbicia) i wystawienie przedmiotu ponownie przed upływem 7 dni będzie skutkowała bezwzględnie ostrzeżeniem, a w przypadku ponownego złamania tego punktu czasowym banem i całkowitym zablokowaniem dostępu do działu.

19. Niedostosowanie się do któregokolwiek z powyższych punktów, jak również wykryte próby matactw, omijania w celach sprzedaży działu giełdy (np. oferty na czacie lub innych działach) będą skutkowały m.in. usuwaniem tematów (postów) oraz ostrzeżeniami. Bez wcześniejszego powiadomienia, bądź prośby o uzupełnienie brakujących danych