Silnik i układ wydechowyPoszarpuje na niskich obrotach, nieelastyczna praca silnika.

Pablopbs
Forumowicz
imie: Paweł
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Sport
Województwo: Lubelskie

Poszarpuje na niskich obrotach, nieelastyczna praca silnika.

Postautor: Pablopbs » 15 gru 2016, o 15:49

Cześć,

od jakiegoś czasu dręczy mnie pewien problem. Słyszałem już o nim w naszych Astrach ale widzę że ciężko zlokalizować przyczynę.

Mianowicie przy bardzo powolnej jeździe głównie na 1 i 2 biegu ale również 3 i 4 praca silnika jest mało elastyczna. Jeśli jadę np na 1 bez gazu i dosłownie tylko musnę pedał przyśpieszenia to czasem czuję jak by mi ktoś łopatą po plecach dał :evil: . Przy "neutralnym" trzymaniu gazu na niskich obrotach jedzie się bardzo nieelastycznie, po prostu poszarpuje, na luzie obroty delikatnie falują, miarowo i systematycznie ale falują.

Wymieniłem profilaktycznie świece ngk 23 dwuelektrodowe i problem nie znikł, wręcz delikatnie się pogorszył (na luzie obroty falują trochę bardziej). Przez to zastanawiam się czy problem nie leży w cewce, które w astrach są bardzo delikatne, ale z drugiej strony Aśka pięknie odpala i zawsze chodzi na wszystkie gary, spalanie wzorowe :?

Ktoś ma jakieś pomysły co może być ? Hipotez jest cały ogrom, czytałem nawet że ktoś miał taki problem i po zmianie wydechu znikł :roll:
Szarpie zarówno na lpg jak i pb, wydaje mi się, że mocniej szarpie na zimnym silniku.

Pozdrawiam ;)

Wróć do „Silnik i układ wydechowy”