Wymiana BID na GID

Wymiana BID na GID

przez lazuchAGC » 2 sie 2012, o 20:08

Witam, w swojej astrze posiadam wyświetlacz BID, który prędzej czy później będę chciał zmienić na GID.

Czy do przeprowadzenia tej operacji wystarczy wymiana samego wyświetlacza i jego zaprogramowanie, czy potrzebuję coś jeszcze?

Czy wyświetlacze w astrach były takie same we wszystkich rocznikach, czy na to też muszę zwracać uwagę przy kupnie i kupić jakąś konkretną serie(ewentualnie z jakiego innego Opla pasują)?

Wyposażenie mojej astry(rocznik 2005): CD 30MP3, klimatyzacja manualna, pełny komputer pokładowy.

Forumowicz

imie: Tomek
Silnik: Z19DT
Wyposażenie: Sport
KM: 120
Województwo: Łódzkie

Re: Wymiana BID na GID

przez mazak » 12 sty 2013, o 02:43

Z tego co wiem, to nic więcej nie potrzebujesz, trzeba chyba usunąć zabezpieczenie antykradzieżowe (popularnie zwane wylogowanie z auta) wyjąć stary, włożyć nowy i załączyć j.w.
Mogę się mylić trochę , bo sam tego nie robiłem.

Popatrz tutaj:
http://www.diagnostics.org.uk/help/show ... amp-Bezels

Forumowicz

imie: Maciej
Silnik: Z17DTJ
Wyposażenie: Edition
Województwo: Dolnośląskie

Re: Wymiana BID na GID

przez setler » 17 kwi 2013, o 07:40

Ja w swojej Astrze wymieniłem TID na GID.
Żeby wymienić wyświetlacz potrzebujesz kodu CAR PASS.
Szukając GIDa musisz mieć na uwadzę że wyświetlacz przed wyjęciem musi być wylogowany z poprzedniego auta, oraz ramka wyświetlacza GIDa jest inna niż BIDa.
Sama wymiana to max 15 minut. Po logowaniu najważniejsze jest wgranie odpowiedniego index kodu żeby wyświetlacz pokazywął poprawne dane o spalaniu i zasięgu.
Jeśli chcesz mogę podesłać Tobie na PW dane do gościa od którego kupiłem swój wyświetlacz. Gość jest obcykany w tych tematach i twierdził że ma zawsze kilka wyświetlaczy na stanie.
Obrazek

Forumowicz

imie: Adam
Silnik: Z13DTH
Wyposażenie: Enjoy
KM: 90
Województwo: Podlaskie